Sport centrum Bouřňák připravilo na zimu hned několik novinek. Během letošní zimy bude na Bouřňáku velkou posilou nová moderní rolba. Na veletrhu v Německu se podařilo domluvit její zapůjčení. Jiří Zmítko, ředitel SC Bouřňák vysvětlil, že rolba by měla být dodána koncem ledna a pokud zrovna nebude sníh, tak až napadne a bude stroj možné využít. Každopádně již nyní je jasné, že nová rolba udělá obrovský kus práce. „Pomůže hodně, je to supermoderní stroj vysoké kvality a s velkým výkonem. Sám jsem na to zvědavý,“ říká Zmítko.

Lyžaři se budou moci těšit také na dosvícení Hrobské sjezdovky, přidá se několik lamp. Na Bouřňáku by se také na zkoušku mělo objevit nové sněhové dělo. Na první pohled vypadá jako nakloněný stojan na lampu. Zkoušet by se měl na třech místech, především však na dojezdu pod Slalomákem. Vzhledem k tomu, že tento typ děla fouká sníh z výšky, mohlo by se při větší větrnosti stát, že vyfouknutý sníh vůbec nespadne do potřebného prostoru. Vše se právě musí vyzkoušet. Zprovoznit, tedy ostrojit vleky trvá na Bouřňáku zhruba týden. Novinkou letošní sezony jsou na Bouřňáku také nepřenosné permanentky s fotografií. Pokud si ji koupíte do 15.11., přijde na 3000 Kč, pak již o tísicovku více. Lidé mají možnost pořídit si i přenosnou „permici“, kterou si mohou mezi sebou půjčovat. Za tu zaplatí 7 000 korun. Ceny jinak zůstávají stejné podle ceníku uvedeného na webových stránkách SC Bouřňák.

Na zimu jsou připraveni již i na Komáří vížce. „Připravuje se vlek, rolba, traktor. V předchozích dvou letech moc sněhu nebylo, tak doufáme, že letos napadne víc,“ říká Gustav Vlach ze Ski areálu Komáří vížka. I na Komárce zůstávají ceny stejné

V Oseku Na Krásné vyhlídce mají posekáno a nyní kontrolují vlek. Provozovatel sjezdovky Jiří Černý vysvětlil, že když se loňskou zimu jezdilo tak málo, nedošlo k téměř žádnému opotřebení zařízení. „Nyní čekáme na první mráz, nechceme se však ukvapit,“ říká Černý. Jak to bude s cenami, zatím přesně neví. Vzhledem k tomu, že zdražují energie, bude nejspíš potřeba ceny trochu zvednout, aby se pokryly náklady– Nic však zatím není rozhodnuté.

Na zimu se připravují také na Vitišce. Svah je posekaný a čeká se na sníh. Jako novinku na Vitišce připravili novou ohřívárnu pro sjezdaře. Je zde vyhrazeno místo pro nekuřáky i kuřáky. Ceny by podle provozovatele Víta Honiga měly zůstat stejné. Honig vysvětlil, že v současnosti se ještě řeší problém s příjezdovou cestou a hlavně parkováním u Vitišky, respektive to, kdo bude v zimě plochu na parkování udržovat.