Sněhová děla se v největším areálu na Teplicku spustila už 25. listopadu a o týden později se rozjely i vleky. „Sezonu jsme ukončili 20. března. Provozní náklady jsou snad pokryté, ale není na investice,“ řekl provozovatel centra Bouřňák Jiří Zmítko.

Pokud byly v provozu umělé zasněžování i osvětlení, odebíral podle něj celý areál asi 400 kilowattů elektřiny, což znamená téměř 2000 korun za hodinu.
Zájem byl prý velmi solidní v prosinci, ale s první lednovou oblevou prudce klesl a zůstane nízký až do konce. Zatímco v prosinci se za víkend vystřídalo na Bouřňáku přes 2000 lyžařů, poté už to byly řádově jen stovky. „Na to, jaké byly podmínky, byla návštěvnost velmi nízká. Musíme se nad tím zamyslet, do budoucna asi nemůžeme spoléhat na místní a potřebujeme lákat lidi na celý týden,“ řekl Zmítko.

Bouřňák to ale bude mít těžké - v jeho okolí chybějí velké ubytovací kapacity a po letošní sezoně zřejmě nadobro vezmou za své i plány na stavbu lanovky.

Průměrnou sezonu hlásí i z Komáří vížky. „Tržby jsou menší než loni a to i přesto, že sněhu bylo docela dost. Naplno se projevila krize. Lidé si častější návštěvy svahů prostě odpustili,“ sdělil vlekař z Komáří vížky Gustav Vlach.
Lyžařská sezona už dávno skončila na kopci v Oseku a ve Vitišce. Návštěvnost tam taky nebyla dvakrát oslňující, spíše naopak. (kos)