O chvíli později uviděli policisté z oddělení hlídkové služby, kteří posilují výkon služby v Duchcově, dva muže, kteří se chovali podezřele. Při kontrole u nich našli různé upravené nástroje, ale protože v té době ještě nebylo vloupání do bytu oznámeno, museli je propustit. Prozíravě si ale pořídili fotodokumentaci všech věcí, které u sebe měli.

Když byli o několik minut později vysláni asistovat duchcovským kolegům při pátrání po pachateli vloupání do bytu, hned jim bylo jasné, kdo se ho asi dopustil. Okradená žena totiž na fotkách věcí, které měli kontrolovaní muži u sebe, poznala svůj náramek. Shodovala se i značka cigaret a zapalovače, které měla v odcizené kabelce.

Policisté tedy ihned vyrazili zpátky do ulic. Podařilo se jim ale vypátrat jen jednoho z mužů. Druhý se někam schoval, ale podle svědecké výpovědi jeho kamaráda se dopustil vloupání právě on. Policisté požádali státního zástupce o vydání předběžného souhlasu se zadržením 43letého muže, kterého hned následující den dopadli.

U výslechu se k vloupání přiznal, podezření sňal i z kamaráda, který s krádeží neměl nic společného. Vyšetřování obviněného, který už má pár trestů za sebou, probíhá na svobodě. V případě prokázání viny ho může poslat soudce až na tři roky zpátky za mříže. (dv)