Zatímco loni byla voda v bazénu teplejší než vzduch a bylo jen šestnáct stupňů, tentokrát pořadatelé objednali vpravdě letní počasí vzduch 29, voda 18 stupňů. „Tenhle pařák je pro vodní hrátky ideální a voda je sice studená, ale čistá a krásně osvěží. Sám jsem ji vyzkoušel, a vy budete mít mezi jednotlivými soutěžními disciplínami také možnost," zahájil akci moderátor.

Pětičlenná soutěžní družstva reprezentující svá města a obce rozlišená barevnými tričky se s chutí a elánem pustila do první soutěžní disciplíny, kterou byl surfing mezi bójkami.

Nebylo to tak jednoduché a pak už se, zatímco se diváci chladili v bazénu, připravovala disciplína s názvem Baba Jaga. Soutěžící v maxikbelíku zasazeném v pneumatice pádlovali a snažili se projet mezi bójkami, samozřejmě na čas. Komu se podařilo se „udělat", musel zpátky, protože uprostřed bazénu se tohle přibližovadlo opravdu otočit nedalo.

Organizátoři mají bujnou fantazii a pro každý ročník vymýšlejí nové a originální soutěžní disciplíny. K těm letošním patřilo i přetahování a také Dubské MS, byť trestné střílení se tady neodehrávalo na ledu.

9. ročník Vodních hrátek vyhrálo Dubí, ale pořadí není tak důležité, protože v téhle soutěži jde hlavně o zábavu. A ta se opravdu vydařila, i když vyhlášení už probíhalo za začínající bouřky. Tak se nechme překvapit, co si organizátoři vymyslí na příští, jubilejní ročník.