Podle informace Jana Svejkovského, tiskového mluvčího Povodí Ohře, tedy správce toků, je z hlediska povodňových stavů v okrese klid.
Všechlapská nádrž na Bouřlivci a další regulační nádrže například na Bystřici v Dubí vše normálně stíhají. V normě je také průtok řeky Bíliny.
Skutečnost, že z hlediska povodňových problémů je v teplickém okrese relativní klid, potvrdil v těchto dnech také ředitel Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje pro teplický okres Bohuslav Grund.

Jak podotkl, voda hasiče v klidu neponechává, nicméně o větších povodních nemůže být řeč.
„V případě bouřek jde o nárazové čerpání vody ze zatopených sklepů a popřípadě odstraňování padlých stromů,“ uvádí ředitel teplických hasičů. Veškeré zásahy jsou prováděny v rámci regionu. K tomu patří i dopravní nehody, kdy řidiči v prudkých deštích jezdí po silnici jako za sucha.
Přívalové deště nemají v celém okrese stejný průběh. Nejhorší pás se drží podél Krušných hor.
Zatímco v Dubí, Krupce a třeba i Teplicích hustě prší a někde i padají kroupy, v Žalanech, Bořislavi a Kostomlatech svítí sluníčko. Takový byl například obraz v jeden moment o uplynulém víkendu.

I přes klid na vodních tocích v regionu jsou tyto proudy stále pod dozorem. Při deštích jsou odpovědné záchranné složky v pohotovosti. Někde se radši na potocích průběžně odstraňují v rámci prevence nanesené větve a další předměty z koryta.
Největší povodně v posledních letech zasáhly okres Teplice v roce 2002. Nejvíce trpělo Dubí, kterým protéká potok Bystřice.
Ten nadělal před lety problémy i v teplických ulicích, konkrétně U Červeného kostela a oblasti Zemské, kde se voda dostala na povrch a valila se ulicemi místo podzemním korytem.