Termín podle něho schválila státní volební komise, oficiálně bude zveřejněn během několika dní. Opakování voleb v Krupce kvůli podezření z masového nakupování hlasů voličů nařídil před dvěma týdny ústecký krajský soud. Jeho rozhodnutí vyšlo z nálezu Ústavního soudu, podle kterého nelze pojímat volby obchodnětržním způsobem.
K Ústavnímu soudu se odvolalo několik kandidátů z různých stran poté, co loni po říjnových volbách soud nařídil opakování voleb jen v několika okrscích a to jen kvůli nepovolené agitaci.

Volby do jedenadvacetičlenného zastupitelstva v Krupce podle původních výsledků vyhrálo Sdružení politické strany ČSNS a nezávislých kandidátů - Šance pro město, které je podezřelé z nakupování hlasů. Získalo 23,2 procenta hlasů a šest mandátů. Jeho lídr, místostarosta Zdeněk Matouš, ale jakékoli uplácení opakovaně odmítl. Druhá ODS, třetí KSČM a čtvrtá ČSSD mají po třech mandátech, Zdravá Krupka dva.
Se stížnostmi k soudům kandidátům pomáhala i organizace Transparency International. Její ředitel David Ondráčka před několika týdny v Krupce lidem slíbil, že budou na průběh opakovaných voleb dohlížet.