ANO získalo v okrese 38,1 %. SPD na druhém místě 13.09 % a třetí ODS 10.05 % hlasů od voličů. 

Do dolní sněmovny se z teplického okresu dostali Jaroslav Bžoch z Teplic za ANO a Tereza Hyťhová z Krupky za SPD. Oba kandidovali v Ústeckém kraji. Ve sněmovně ale bude lobovat za Teplicko také Dominik Feri, který sice vzhledem k současným studiím na vysokých školách kandidoval v Praze za TOP 09, ale bydlí v Teplicích a je zde také radním. 

Pro mnohé zklamáním byla volební účast. Přestože páteční průběžné informace nasvědčovaly tomu, že by mohla být výrazně lepší než před čtyřmi lety. Nakonec si cestu k urnám našlo 51 procent voličů, tedy jen nepatrně více než v roce 2013. Tehdy byla účast v celém okrese 49 procent.

Nejmenší účast byla v Bílině 43,86%, naopak nejvíce lidí přišlo k urnám tradičně v Mikulově 70,06 %

Podle mluvčí policie Aleny Bartošové se v průběhu voleb na Teplicku nestal žádný větší incident, který by je narušil.

Nová poslankyně za Teplicko Tereza Hyťhová je 22letá učitelka. Byla lídrem kandidátky SPD Tomia Okamury. Je zároveň zastupitelkou Ústeckého kraje. Před volbami věřila ve víc než tři poslanecké mandáty pro SPD. Strana nakonec získala dva. I tak je se svým výsledkem spokojená. "Děkuji všem členům a podporovatelům, kteří se celoročně podílejí na kampani u nás v Ústeckém kraji. Když projíždím Ústeckým krajem, vidím naši práci všude po celém kraji. Jste skvělí!," má uvedeno na svém facebookovém profilu. "Když chcete něco změnit, nezbývá vám nic jiného, než se do politiky aktivně zapojit," uvedla v jednom z rozhovorů.

Druhým zástupcem teplického okresu v dolní sněmovně Parlamentu České republiky je 33letý Jaroslav Bžoch. Pracuje jako vedoucí pracovník v oblasti prodeje. Je členem teplického městského zastupitelstva, působí také v krajském zastupitelstvu. Ve volbách vystupoval jako šestka na kandidátce ANO. Redakce zjišťuje jeho reakci. 

Teplický radní Dominik Feri se stal poslancem za TOP 09. Nekandidoval v Ústeckém kraji, ale v Praze, kde studuje. Postoupil senzačním způsobem – z posledního místa kandidátní listiny v Praze díky preferenčním hlasům. Především u mladých oblíbený politik, velmi aktivní i na sociálních sítích, uspěl i přes velmi slabý volební výsledek své strany. "JE TO TAM! Vy blázni, udělali jste ze mě nejmladšího poslance v historii!!!! Díky všem!" Napsal krátce po vyhlášení výsledků Feri na svůj facebookový profil. "Dva roky se snažím aby mladí šli volit. A zdá se, že šli. Jsem rád, že jsem aspoň svou malou částí mohl přispět," komentuje na základě svého zvolení Feri volební účast. Právě u mladých lidí je tento začínající politik oblíbený. 

Zajímavosti z průběhu voleb: V Žalanech byla volební místnost v knihovně, v přízemí obecního úřadu. Například v Sobědruhách se volilo v požární zbrojnici. Pozoruhodnou kulisu měli voliči v Hudcově. Tam se volilo v rodinném domku na náměstí. I když obývák mají majitelé v prvním patře, v hale v přízemí, kde volební komise vítá tradičně voliče, to vypadalo jako doma.

Volit mohli Tepličané i v zahraničí. Ne všichni toho ale využili. Eva Tancošová z Teplic volby nestihla. Žije už přes deset na Mallorce ve Španělsku. Ale stále má české občanství a čas od času se do Teplic vrací na návštěvu za rodinou. Dát svůj hlas do urny ale nestihla. „Byla jsem v práci. Vlastně ani nevím, koho bych volila. Situaci v České republice moc nesleduji,“ říká Tepličanka žijící v teplých krajích. Přibližně stejnou dobu žije a pracuje v Anglii Jan Plzák z Teplic. Ani on se ale v Británii coby český občan nikterak při těchto volbách nepodílel na budoucnosti Česka. „Volby v Čechách mě už delší dobu nezajímají, škoda papíru. Žádám si o britské občanství, abych mohl volit tady v Londýně, kde to má smysl,“ konstatuje český programátor pracující ve Velké Británii.

Výsledky voleb v okrese Teplice.
1. ANO 2011 - 38,1 %
2. SPD - 13,9 %
3. ODS -10,05 %
5. KSČM - 9,19 %
6. Piráti - 8,1 %
7. ČSSD - 6,73 %

(zbylé strany a hnutí skončily pod hranicí 5 % hlasů)

OBRAZEM: Podívejte se, jak se volilo na Teplicku a v dalších částech kraje