Přes přípravky a žákovské týmy se poté z B žáku dostala před rokem a půl do slávistického klubu žen. Díky výborným výkonům se dokonce stala i fotbalovou reprezentantkou něžného pohlaví do 17 let.
„Chodila jsem s taťkou už jako málá hrát fotbal, chytlo mě to. Moc ráda vzpomínám na všechny teplické trenéry, kteří mě vedli. Ať už to byli pánové Bouz, Stechmuler, Petr nebo Prückner,“ děkuje svým učitelům fotbalu za dovednosti, které jí vštípili. Není bez zajímavosti, že na Otu Bouze z teplického Junioru nedá dopustit ani Martin Fenin, mimochodem, jeden z oblíbenců půvabné Lucie. „Pokud můžu, tak si nenechám zápasy Teplic na Stínadlech ujít. Líbí se mi jak Martin, tak i například Pavel Verbíř a nebo Michal Doležal,“ jmenuje své teplické idoly. V současné době mladičká fotbalistka ale obléká sešívaný dres.
„V Praze na fotbal chodím také. Ráda se dívám na Michala Švece, Standu Vlčka a teď se mi líbí ten nový hráč z Francie - Tavarez.“ Mezi fotbalistkami je Voňkové vzorem Pavlína Ščasná, snad nejslavnější tuzemská fotbalistka všech dob. Lucie by jednou chtěla být jak ona, hrát za reprezentaci a zahrát si na evropském či světovém šampionátu.
Sen se jí splní již za pár dnů: „Odjíždím do Španělska na mistrovství Evropy hráček do 17 let. Moc už se těším!“ Stejně tak jako ostatní teenagerky, i ona má ráda vedle sebe přátele. „S holkama ze Slavie jsme pořád spolu. Teď budou hrát za Spartu Míša Čulová a Terka Kožnárová, to jsou také holky z Teplic. Už se známe z reprezentace.“ Co jiného, krom fotbalu, vytáhlou útočnici baví? „Ráda hraji tenis, jsem takový sportovní typ,“ říká o sobě milovnice typicky českých jídel. Ke své vytříbené chuti s úsměvem dodává: „Mám ráda knedlo-vepřo-zelo, svíčkovou. Ale podobnou stravu si můžu dovolit až po zápase.“ Ač hráčka Slavie, donedávna byla doma spíše v Teplicích. „Pořád jsem trénovala s klukama Teplic, do Prahy jsem jezdila v pátek. Teď se to ale změní, díky studiu tam budu na internátu,“ hlásí dlouhovláska životní změnu. Do Teplic se ale bude ráda vracet. „Určitě, když bude volno. Mám tam svou rodinu, která je pro mě vším.“ Rodina a fotbal - je totiž to, co Lucie Voňková z Teplic miluje a čím žije.