Během pár hodin se pod náměstkovo fotografií nasdílenou ve facebookové skupině Teplice objevilo před 200 příznivých i nepříznivých komentářů. Někteří dokonce barevný vzhled kelímků napřímo spojují s propíranou Ukrajinou.

Z komentářů vybíráme:
Jiří: A proč jsou ty kelímky v barvách nacistické Ukrajiny?
Jana: Modrožlutá je nepřijatelná. Víte, co pro UA znamená? Žlutá - obilí, modrá - nebe. Jak příznačné.

Lidé se pozastavují také nad motivem:
Ludmila: Škoda, že tam není lázeňský motiv, když máme to lázeňské město.
Jitka: Je to super nápad, ale nechápu ty barvy, proč tam není třeba nějaká fotka krásné části Teplic, bylo by to lepší.

Je ale i celá řada kladné odezvy, tady některé z komentářů:
Lucie: Je to dobrý nápad, konečně se tu nebudou nikde válet tuny plastu, které lze použít jen jednorázově. Kdo chce hejtit, ten si důvod vždycky najde.
Vladimír: Sice to trvalo, ale konečně jsme se dočkali. Teď konečně barvách našeho města.

Během pár hodin po zveřejnění novinky bylo pod fotografií kelímků už přes tři sta reakcí.

Z facebookové diskuzeZdroj: Reprofoto Deník

Podle Hynka Hanzy z vedení města je každá podobná hysterie součást současnosti. "Lidé ztratili s blahobytem půd sebezáchovy, resp. rozlišování důležitých věcí od nedůležitých, a řeší ptákoviny," řekl náměstek Teplic Deníku k dané diskuzi.

Oslovili jsme také zástupce opoziční strany města. Adama Součka, který v Ústeckém kraji vystupuje za stranu Zelených. "Pomůže to uspořit tuny jednorázových kelímků všech velikostí. Ostatně na všech velkých festivalech v republice, a stejně tak hodně jiných měst, už vratné kelímky používá roky, takže od teď budu konečně i v Teplicích," vítá novinku.
"Vzhled kelímků i barvy oceňuji, jsou vtipné, pozitivní a žlutá a modrá jsou barvy města, takže palec nahoru. A pokud barvy bude někdo kritizovat kvůli Ukrajině, tak bych mu doporučil, aby se nenechal ovlivňovat nesmysly," podotkl.