Ministerstvo zdravotnictví s ní uzavřelo smlouvu do konce února, pak by ji měla nahradit slovenská firma Air-Transport Europe (ATE), kterou ministerstvo opakovaně vybralo ve veřejné soutěži. DSA se ale proti výsledku zase odvolá.
NEPŘÍZEŇ POČASÍ
Podle mluvčího záchranné služby Ústeckého kraje Prokopa Voleníka vrtulník z ústecké základny od 1. ledna zatím nezasahoval. „Požadavky na leteckou záchrannou službu byly, ale vzhledem k nepřízni počasí byla vyslána letecká záchranná služba z Plzně," řekl Voleník.
Podle místopředsedy představenstva DSA Daniela Tučka se dodatkem smlouvy poskytované služby nijak nemění. „Všechno funguje, pro pacienty se nic nemění."
Původně měl službu v Ústeckém kraji zajišťovat od ledna stát policejními a armádními vrtulníky z Prahy a Plzně. Obavy z výpomoci z jiných krajů ale měli místní starostové, kteří se obrátili peticí na zastupitelstvo.
PŘES 25 TISÍC DENNĚ
Proti novému rozhodnutí, v němž podruhé zvítězilo ATE, se bude společnost DSA opět bránit. Odvolání chce podat v řádu dnů.
„Odvoláme se jako v prvním případě, jak nám říká zákon. V prvním kole k ministerstvu zdravotnictví a následně k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže," řekl Tuček.
Odměna za držení pohotovosti by měla činit 25 400 korun bez DPH denně. Při vzletu a nasazení vrtulníku bude ministerstvo platit 15 950 korun za hodinu. Cena zahrnuje pouze nezbytné náklady na provoz vrtulníku a personální náklady.