„Pustíme vleky na všech sjezdovkách,“ řekl za provozovatele vleků na Komáří vížce Gustav Vlach. Na Komárce se lyžuje na slalomáku, cvičné a dětské ale pouze o víkendech a to vždy od 9:00 do 16:00.

Sníh mají i na sjezdovce v Oseku. Není ho moc ale díky tomu, že vlekaři tamější kopec před zimou posekali a posbírali kamení, může se tam jezdit i při hubenější sněhové pokrývce.

„Kdyby sníh připadl, nikdo se zlobit nebude. V Praze napadlo čtyřicet centimetrů tady deset,“ kroutí hlavou Jiří Černý, provozovatel vleků v Oseku.
Vleky v Oseku pojedou v sobotu a v neděli od 9:00 do 16:00. Na Bouřňáku mají většinou technický sníh. Vleky jedou na sto procent. „Kvalita sněhu je dobrá, podmínky standardní,“ sdělil Jiří Zmítko, ředitel Sport centra Bouřňák.

V provozu jsou tam denně 8:00–16:00 sjezdovky Hrobská, Slalomák, Údolíčko a omezeně funguje sjezdovka č. 4. „Večerní lyžování máme čtyřikrát týdně, vždy od 18:00 do 21:00 na Hrobské a Slalomáku,“ informoval Jiří Zmítko, ředitel Sport centra Bouřňák.

Kopec na lyžování můžete využít i ve Vitišce.

„Na louce máme dvacet centimetrů uježděného sněhu. V provozu jsou obě restaurace, bufet a parkoviště,“ uvedl provozovatel vleku na Vitišce Vít Hönig.

Běžkovat můžete vyrazit na Dlouhou louku a vrch Tří králů. Na Bouřňáku jsou upravené okruhy 5 a 10 km, závodní tratě. Upravena má být dnes i stopa na Cínovec, Pramenáč a Grunwald. (kos)

Skibus na Dlouhou Louku začal jezdit

Skibus na Dlouhou Louku začal jezdit. Víkendová rekreační linka vyjíždí z Litvínova a pokračuje přes Loučnou do Oseka a na Dlouhou Louku. Z oseckého náměstí vyráží v sobotu i v neděli v 9.50 hodin. Od parkoviště na Dlouhé Louce vyjíždí zpět do Oseka a Litvínova v 15.30 hodin. Skibus bude jezdit pouze za dobrých sněhových podmínek. Dopravu zajistila města Osek a Litvínov a společnost INTUS. Jedna jízda vyjde na 15 Kč, děti do 10 let mají dopravu zdarma. Informoval o tom web města Osek.