Koaliční vyjednávání startují.
Zatím není vůbec jasné, jak se vyjednavači stran domluví.Nikdo zatím v Teplicích nevyloučil ani tu možnost, že by se strany domluvily tak, že svrhnou dosavadní vládu ODS a spojí se v opoziční většinu. I tuto variantu  totiž počty mandátů z výsledkové listiny voleb umožňují.
Připomeňme, jak to ve volbách dopadlo. ODS získala osm křesel, druhá v pořadí Volba PRO! Teplice má k dispozici šest hlasů. Strana ANO 2001 má čtyři křesla. ČSSD a KSČM mají shodně tři mandáty. Tabulku uzavírá uskupení  Moje Teplice – Top09 se dvěmi mandáty a Pro Sport a Zdraví od voličů získala jedno jediné křeslo. I to ale může v konečné fázi vyjednávání rozhodovat.
Strany se shodují v tom, že důležitým bodem pro vyjednávání jsou volební programy.
Komunální volby 2014Pojďme si trochu zaspekulovat, jak by to ve finále mohlo vypadat. Kuberova ODS potřebuje k většině ke svým osmi křeslům ještě dalších šest spojenců. Primátor se netajil tím, že  osloví ke spolupráci třeba ČSSD a nebo TOP 09. Což by představovalo dalších pět  hlasů. Celkem tedy zatím třináct. A zbývalo by ulovit ještě jednoho spojence.
Vyloučit se zatím nedá ani určitá tichá dohoda s KSČM, která má v teplickém zastupitelstvu tři křesla.
Na druhou stranu, kdyby se Volba PRO! Teplice, která má svých jasných šest křesel, a bojuje hlavně o zrušení hazardu ve městě, dohodla proti ODS třeba s ANO 2011, ČSSD a také získali na svou stranu třeba Michala Kasala za Pro Sport a Zdraví, tak by současný primátor mohl „ostrouhat".
Jednotlivé strany prozatím o možném obsazení vedoucích postů mlčí. Probíhají jednání. Vytipovali jsme pro vás sedm lídrů, ze kterých si jen tak cvičně vyberte v Teplicích svého nového primátora.

-------------------------------------

Hlasovat můžete do neděle 19. října 23:59