Jak jsme již informovali v uplynulém týdnu, dostali lidé, jimž vybouchl byt, od obce náhradní bydlení s osvobozením od placení nájemného a energií po dobu tří měsíců a finanční dar 20 tisíc korun. Ten by jim měl pomoci překonat počáteční nouzi.

Veřejná sbírka

Nyní obec pro tento účel zahájila také veřejnou sbírku.
Sbírka byla založena na žádost občanů a je na ni možno přispět od pondělí 21.prosince. „Vyhlásili jsme ji až teď, protože bylo nejprve nutné vyřídit potřebné povolení od krajského úřadu. Tam to muselo ze zákona viset tři dny na úřední desce,“ uvedl starosta Čížkovic Arnošt Waschta.
Možnost přispět má nyní každý, a to až do 31. 1. 2010.

FOTOGALERIE VÝBUCH PLYNU V ČÍŽKOVICÍCH ZDE

Své dary mohou lidé dávat do pokladničky, určené pouze na příspěvky lidem, postiženým požárem na sídlišti, která je umístěna na Obecním úřadě Čížkovice. Pro bezhotovostní příspěvky je zřízen účet č.43-6291830297/0100. „Na tento účet věnujeme také všechny peníze, získané z dobrovolného vstupného na školní akademii základní a mateřské školy,“ informoval dále starosta Čížkovic Arnošt Waschta. (red)

Čtenář reportér
Něco se Vám nelíbí na komunální politice? Zažili jste něco výjimečného? Chcete upozornit na nějaký neřešený problém? Máte ideální možnost v rubrice Čtenář reportér. Své příspěvky (možno i foto) posílejte e-mailem na teplicky@denik.cz. Rubrika Čtenář reportér žije v tištěné verzi v Teplickém deníku a i na webu www.teplicky.denik.cz.