Na nepořádek u kontejnerů se v těchto dnech zaměřují hlídky teplických strážníků. Jednou z lokalit, na kterou se strážníci z „odpadkové policie“ při svých kontrolách zaměřují, patří sídliště Prosetice. Ale v hledáčku jsou i další sídliště ve městě, kde se takovéto malé černé skládky vyskytují.

Odhalení takových provinilců a případné prokázání viny není přitom vůbec jednoduché. Za založení černé skládky může být uložena pokuta

„Ve spolupráci se sousedy v domě a také domovníky se nám podařilo v těchto dnech dohledat lidi, kteří něco vyhodili k popelnicím. Na místě zaplatí tisíc korun pokutu. Dostanou také lhůtu na odtranění. Oznamujeme to také na magistrát,“ říká Michal Chrdle, ředitel Městské policie Teplice.

Nemalé peníze stojí likvidace černých skládek u kontejnerů ve městech a obcích v teplickém okrese. K nejčastějšímu artiklu patří nábytek a části bytu po rekonstrukci.

Nepovolená smetiště zakládají lidé nejen vedle kontejnerových stání v sídlištích, ale také v okolí vodních toků i v lese.