Odpadní teplo z nedaleké tepelné elektrárny Ledvice by měl přivádět nový horkovod, který by měl kompletně fungovat od roku 2015 a napojit asi 1150 domácností i některá městská zařízení.

ČEZ slibuje novým zákazníkům levnější dodávky než stávající plynové kotelny. Úspora má činit až 20 procent. Podle severočeského mluvčího ČEZ Oty Schneppa náklady na dostavbu sítě odhaduje ČEZ na desítky miliónů korun.

Krom 1150 domácností, tedy asi čtvrtiny města, bude dodávat teplo i do městských zařízení včetně zimního stadionu a plavecké haly. Horkovod má ročně přivést asi 69 terajoulů, což při současných cenách znamená pro ČEZ tržby okolo 32 milionů korun. Odpadní teplo bude pocházet primárně ze tří starších bloků Ledvic, ale bude prý možné připojit i právě stavěný blok, který se má stát nejmodernějším zařízením v Česku.

V současné době jsou výkopy na náměstí v centru města, které ale zůstalo s omezením dopravy průjezdné. Uzavřen je výjezd z náměstí okolo radnice na prostřední kruhový objezd. Na náměstí v jedné části výkopů probíhá zároveň archeologický průzkum. Ten potrvá ještě tři týdny.

Rozkopanou Bílinu doprovází místy fronty aut. Například v úterý okolo třetí hodiny stála od Teplic fronta už od pasovky. Teprve za posledním kruhákem se doprava opět rozjela.