Sedmadvacetiletý muž se svým o dva roky mladším komplicem se zaměřili na vykrádání bytů, ve kterých se přechodně zdržují cizinci, kteří přijeli navštívit lázeňské město.

Koncem května v ranních hodinách přišli k panelovému domu, a zatímco jeden muž hlídal, druhý podezřelý vylezl na balkon přízemního bytu, do kterého následně vnikl.

Lidem, kteří uvnitř spali a nic netušili, odcizil peněženky s finanční hotovostí, doklady a platebními kartami, mobilní telefon, notebook a další věci v celkové hodnotě téměř 77 tisíc korun. Část lupu pak podal spolupachateli, přelezl balkon a společně pak utekli.

To jim ale nestačilo, a tak se o tři dny pozdějiopět vydali na lup. Starší pachatel vytáhl přes pootevřené okno bytu brašnu s tabletem a druhý vnikl dovnitř. Z bytu odcizil pasy, mobilní telefony, navigaci a platební karty v celkové hodnotě téměř 40 tisíc korun.

Po dalších třech dnech se starší muž vydal na lup sám a z bytu se pokusil odcizit televizor připevněný na stěně, což se mu ale nepodařilo, a tak z bytu odešel jen s pár mincemi, které uvnitř našel. Po několika minutách se ale na místo činu vrátil ve společnosti muže, se kterým již dva byty vykradl a zatímco mladší podezřelý hlídal, opět přes balkon vnikl do bytu. Tentokrát již byl úspěšnější a odnesl si LCD televizor a notebook celkem za 46 tisíc korun.

Oba muži už byli obviněni kvůli porušování domovní svobody, krádeže a a také přivlastnění cizích karet. Hrozí jim až pětileté vězení. O trestu rozhodne soud.(dav)