Poslední červnový den byl na většině základních i středních škol v teplickém okrese ve znamení předávání vysvědčení. Zhodnocení své celoroční práce si převzali také žáci ze Základní školy Koperníkova v Teplicích, která je situována na největším sídlišti v Teplicích pojmenovaného Šanov II.

Učitelé tam po posledním zvonění ve školním roce 2021/22 nastoupili v osm hodin ráno do svých tříd, předali dětem vysvědčení a popřáli jim krásné prázdniny. Školáci je naopak za přípravu v aktuálním školním roce odměnili květinami, popřípadě bonboniérou či jiným malým dárkem. Za hodinu bylo hotovo a školy zůstaly na dva měsíce opuštěné.

Vlevo původní návrh, vpravo upravený současný. Plánované koupaliště Kaskáda Teplice na Nové Vsi.
Koupaliště v Teplicích: vypadá to, že tobogán bude delší, atrakcí ale méně

Pro prvňáčky to bylo první celoznámkové vysvědčení. Teď už jsou malí školáci rádi, že mají první rok školy úspěšně za sebou a těší se na zasloužené dvouměsíční volno. "Mám samé jedničky, o prázdninách pojedeme k moři a babičce na chatu," pochlubil se prvňák Honzík. Jeho spolužačka Maruška Nová už také netrpělivě vyhlížela prázdniny. Nejprve ji ale čeká odměna za vysvědčení. "Teď půjdeme s mamkou na zmrzlinu. Za týden jedeme s mamkou do Chorvatska,“ řekla.