Zde se na bystřanském kruháku na E55 „vrací" zpět na již hotový úsek dálnice D8 do Německa. „Je to hrozný. Už předtím jsme tu těžko přecházeli silnici. Teď je to tu jeden kamion za druhým. Chceme porovnat čísla z roku 2009, kdy jsme s našimi VPP sčítali kamiony, které projely obcí, s dnešní situací," říká bořislavský starosta Aleš Navara.

„Je to hnusný, ale asi lidem nezbývá než čekat. Já bydlela roky přímo na E55 v Dubí, okolo samé prostitutky, šílenej provoz kamionů, když ještě nebyla dálnice a nikdy mě nenapadlo si na něco stěžovat. Podle mě každýho volba, kde bydlí. Buď lidi můžou ještě pár let vydržet, a pak se dočkaj toho svojeho klidu na vesnici, nebo se měli už dávno odstěhovat do klidnější lokality," napsala v diskuzi na facebooku Deníku na toto téma Alenka Jentschová.

Vyzkoušeli jsme cestu od Velemína přes Bořislav, Žalany do Bystřan. Byli jsme součástí vláčku kamionů.

Lidem v Bořislavi a dalších obcích u E55 se nelíbí, že po otevření dálnice do Bílinky se teď valí téměř veškerá kamionová doprava na Teplicko.

Projeli jsme se včera dopoledne po silnici E55 z Bystřan do Bořislavi až na hranici okresu. A zpět po silnici E55.

Vyrazili jsme z Teplic. Už na kruhovém objezdu v Bystřanech byl patrný zvýšený pohyb kamionů. Šnečí pohyb těchto kolosů na kruháči plynulosti dopravy nepřidává.

Více kamionů jezdí ve směru od Prahy, což je ale dáno tím, že ti, co míří od Německa po dálnici využívají silnici přes Ústí. Ti, co jedou od Prahy ale sjezd u Lovosic (na Ústí) nevyužívají a protahují si dálnici až do Bílinky a pak pokračují na Teplice.

Tragická situace je pak v Bořislavi. Jen během pěti minut jsme tam napočítali ve směru od Prahy dvacítku těchto vozidel. Většina měla cizí státní poznávací značku.

Hustý provoz může také znamenat nehody u Bořislavi. V minulosti se jich tu stalo už několik a některé dokonce tragické.

„A to bude ještě hůř. V Ústí pod Větruší budou dělat protipovodňové hráze, takže z této lokality vymezí veškerou nákladní přepravu. Tudíž pak vše pojede přes nás," stěžuje si Aleš Navara, bořislavský starosta. Obrana proti tomu není žádná. „Musíme to přetrpět, než bude dálnice kompletní. Pak tu snad už bude klid," dodává.

„Už aby to bylo, až si postavím ten baráček v Bořislavi, ať je tam klid. Teď je občas problém jen přejít silnici, nemluvím o hluku," uvedla v diskuzi na facebookových stránkách teplického deníku Ilona Novotná.

A co vy, vadí vám, když okolo vašeho domu jezdí kamiony jeden za druhým? Zapojte se do diskuze.