TÉMA DENÍKU:

Veřejných WC se v Teplicích nedostává

Na pouhých třech místech si v Teplicích můžete ulevit od nutkavé potřeby jít na záchod. Veřejná WC jsou na Benešově náměstí, v přízemí budovy magistrátu, v Prioru a na vlakovém nádraží. Do těch je ale přístup pouze z peronu, přičemž pánské jsou trvale zamknuté s upozorněním, že si potřebný má „odskočit“ do dámské kabinky.
Toalety v malém domku na „Benešáku,“ jež provozuje město, můžete použít ve všedních dnech mezi 7.00 a 19.00, v sobotu, v neděli a o svátcích jsou otevřené od 8.00 do 14.00 hodin. Nesmíte se však se svou potřebou strefit do polední přestávky od 11.30 do 12.00 a odpolední mezi 16.30 a 17.00 hodinami.

Není nad osobní zkušenost

„Byl jsem tam ve středu 19. března za pět minut půl dvanácté a paní se mě zeptala, jestli čůrám rychle, že zavírá na polední pauzu. Pospíchal jsem, jinak bych došel do redakce. Chtěla zaplatit hned, na okénku to dokonce mají napsáno, že se z hygienických důvodů platí předem. Záchod jsem použil a bylo tam fakt čisto. Po mě přišel ještě jeden pán, že potřebuje na velkou a tak mu paní řekla, že ale musí dělat, protože zavírá. Dvě kabinky ze tří byly zamčené, na jedné je cedulka pro personál, a v druhé nevím, jestli někdo trůnil. Do třetí vešel ten pán a já rychle odkráčel. Ani jsem si neumyl ruce, protože ta paní už cinkala klíči,“ vzpomíná redakční kolega Petr Málek.

Více z tématu se dočtete v úterním teplickém deníku......