Pravdou je, že na silnicích i cestách pro pěší vždycky větší příval sněhu nadělá problémy. Takže vyjít si na procházku v botaskách, které mají hladkou podrážku, není zrovna vhodné. Stejně tak letní gumy by měli mít řidiče spíše uskladněny ve garáži.

Plné ruce práce měli včera silničáři směrem ke hranicím. Na Moldavě odpoledne leželo už skoro 50 centimetrů sněhu. „Sněhu je dost, ale život v obci běží dál. Autobusy jezdí, pošta funguje. Nejsme odříznuti od světa," řekl místostarosta Moldavy Tomáš Tvrdík.

Klikatá silnice z Hrobu na Moldavu je tedy sjízdná. Povinné jsou v tomto úseku zimní pneumatiky. Na místě je i opatrnost a nepřeceňování svých šoférských schopností.

Včera dopoledne byla v pohodě sjízdná dálnice mezi Teplicemi a Ústím. Redaktor teplického deníku po ni bez větších problémů dorazil do práce. O víkendu měly v Teplicích trochu problémy trolejbusy. Namrzaly troleje, takže někde musely jezdit náhradní autobusy. „Ale zatím jezdíme všude. S minutovými zpožděními kvůli sněhu se bohužel v této době musí počítat," uvedl Petr Havlík z Veolia Transport Teplice.(pem)