„Jde o požadavek, který investor bez problému splní. Společnost Crestyl se těmto druhům investic vyhýbá,“ zdůraznila náměstkyně primátora Hana Jeníčková.

Cenné na projektu bude, že dojde i k oživení navazujícího 1. náměstí. „Pokud v lokalitě nejsou herny, omezuje se v ní na minimum pohyb takzvaně nepřizpůsobivých osob, které se zoufale snaží, většinou marně, z naprogramovaných hracích automatů získat výhru, je to pro město velmi pozitivní.

Nepřizpůsobivé osoby se snaží chybějící prostředky na hazard si v okolí obstarat i trestnou činností. Tento problém v lokalitě bez hazardu odpadá,“ uvedl k fenoménu zóny bez hazardních her ústecký policejní psycholog Josef Kovářík.

Zájemce o koupi Repre, společnost Crestyl, je majitelem dalších budov v centru - obchodního domu Central a hotelu Cascade.

Prodejem Repre se vytvoří i prostor k závazné rekonstrukci širšího okolí navazujícího na 1. náměstí. Tím budou v Mostě vytvořeny ideální podmínky pro rozsáhlou zónu bez hazardu přímo ve středu města. To po rekonstrukci Repre by mělo být kulturním magnetem Mostu a okolí. Součástí dohody investora s městem totiž bude dodržení tři základních podmínek: v Repre bude zachován provoz známého planetária, vznikne multikino a bude i nadále fungovat velký společenský sál.