V listopadu loňského roku rozhýbala internet a diskuse v hospodách na Teplicku zpráva, že odešla teplická legenda a nepřehlédnutelná postava Jiří Jerome Bešťák.

Všichni si tak nějak zvykli ho potkávat na jeho pravidelných pochůzkách po městě a mohlo se zdát, že to tak bude věčně. Bohužel nebude, už tu zkrátka není.

A protože nebylo možné se s ním naposledy rozloučit, sešla se parta kamarádů a nadšenců a všichni dohromady připravili vzpomínkový koncert na den jeho narozenin, na čtvrtek 5. května od 17.00 hod. Vzpomínková rozlučka se bude konat v místě, kam rád chodíval, v bývalém R.C. Knak, dnes nazýván jako Music Club Nexo v Teplicích.

A KDO ŽE TO JEROME VLASTNĚ BYL?

„Samorost, osobnost, chodící encyklopedie, mistr sportu, táta konzervatoře a parťák životních zážitků mnohých. Pokud byl někdo muzikant v Teplicích v 80., 90. i následujících desetiletích, nemohl Jeroma neznat," prohlásil o něm Tomáš Jarolím, jeden z organizátorů koncertu.

Jiří Jerome Bešťák.Pravdou je, že byl u všeho, co se kolem muziky pohnulo. Na otázku „Co vlastně děláš, Jerome?" zpravidla odpovídal: "Jsem koordinátor na konzervatoři".
Za tímto výrokem se skrývala opravdu pečlivá a starostlivá péče nejen o proslulý Ples konzervatoře, který vždy patřil ke špičce plesové sezóny, ale o konzervatoristy tak nějak komplexně. Na ples vždy bravurně dokázal zařídit umělce zvučných jmen, protože se v podstatě se všemi znal osobně. A kdo by nepřijel zahrát Jeromovi na ples, že? Se stejným nasazením se také podílel na přípravách mnoha ročníků Zahájení lázeňské sezóny.

Tady je ukázka z jednoho vzpomínkového videa, které uvidíte 5.5.2016 od 17:00 hodin, na oslavě nedožitých narozenin J. Jerome B. v kubu NEXO v Teplicích… (klikněte ZDE)

Byl také ale nadšeným sportovcem. Dlouhý čas reprezentoval Teplice v zápase a léta se věnoval kuželkám. K letenské kuželkárně měl vůbec velmi vřelý vztah, a byl zde také velice organizačně činný. Zkrátka, když se něčemu věnoval, muselo to být naplno a byl tomu věrný. „Všechny jeho aktivity si samozřejmě získaly mnoho přátel nejen z hudebního a sportovního světa, takže očekáváme velkou účast na čtvrtečním koncertě, který bude vlastně takovým rozloučením s Jeromem.
Zatím máme potvrzeno přes 220 účastníků," říká Petr Jílek, další z týmu organizátorů této akce.

K jeho přátelům pochopitelně patří i vystupující umělci.
„Kapel bude celá řada, zájem zahrát Jeromovi byl veliký, zmínil bych např. AKU-AKU, Kozatay, Blue Rocket, Hlahol, pozvání přijal speciální host Jan Hrubý, úvod večera si vzala na starost Konzervatoř Teplice. Bude to hodně o muzice, ale koncerty budou prokládány videovstupy a povídáním, moderovat přijede další z kamarádů Tomáš Morávek," uvádí Petr Samek, hudební dramaturg večera.

Vše je tedy připraveno na mnohostranný kulturní zážitek, 5. května od 17 hodin v prostorách bývalého Knaku v Teplicích.

(pjí) - Seen Media, s.r.o.