Přímo v Zámecké zahradě je menší okruh pro kolečkové brusle. Na nedaleké ploše zvané u Bulhara nechalo město vybudovat venkovní hřiště s posilovacími prvky. Zprovoznili ho před dvěma roky o prázdninách. Workout stál 420 tisíc korun, vše uhradilo město Teplice.

Zájem o hřiště je vždy, když je slušné počasí. „Máme na to pozitivní reakce," říká Hynek Hanza, náměstek teplického primátora.

ZÁKLAD NAJDEME V ŘECKO­ŘÍMSKÉ GYMNASTICE

Tento styl tréninku je známý tisíce let, základy lze nalézt v řecko­římské gymnastice. Do České republiky se trend budování volně přístupných tréninkových parků v přírodě dostal hlavně z Ameriky, ale také z Ruska nebo Ukrajiny.

Další plocha pro sportování v poslední době vyrostla například v ulici A. Staška v Teplicích a není vyloučeno, že budou další.

Workout je prakticky pro všechny. „Já říkám, že věk je při tomto druhu cvičení pouze číslo. Takže není problém, když někdo miluje sport, vždy si k němu najde cestu. Určitě je tedy street workout i pro starší," říká Tomáš Vágner, který se k tomuto druhu sportu dostal tak, že po stěhování do jiného města neměl žádné kamarády a bavilo ho cvičení i pohyb. „Tak jsem si našel přes sociální síť skupinu lidí, kteří cvičí venku, a udělal trénink. Po prvním týdnu jsem s kluky založil tým. Postupem času chodilo na tréninky stále více lidí, kteří mají podobné zájmy. Prvotní motivace přišla hlavně ze sledování videí na internetu a nechuti být zavřený v klasickém fitnessu."

Bruslařům v Teplicích přibude brzo další nová dráha.

„Workoutové hřiště u Bulhara byla taková první vlaštovka pro náctileté a starší, protože hřišť pro menší děti už máme v Teplicích hodně. Teď přesuneme pozornost na Anger, kde by měl být velký skatepark a také dráha pro in-line bruslaře," uvedl Jaroslav Kubera, primátor Teplic.

U ANGERU BUDE SKATEPARK A IN-LINE DRÁHA

U Angeru půjde o skateboardový areál a in-line dráhu. Sportoviště tohoto typu v lázeňském městě dlouhodobě chybí.

Nové sportoviště doplní zdejší již delší dobu funkční fotbalové hřiště. Město vyčlení na výstavbu z pokladny bezmála deset miliónů korun.

„Na novou trasu pro bruslaře se těším, zatím jezdíme do Mostu. Až to bude, tak to hned vyzkoušíme," říká Miluše Klapíková z Teplic. Nová dvoukilometrová dráha pro in line a vana pro skateboard budou k dispozici pro veřejnost už na příští prázdniny.

In-line dráha bude koncipována jako tři okruhy kopírující obvod Angeru, se základní šířkou tři metry. Povrch by měl být asfaltobetonový. Podél dráhy pak budou lavičky pro odpočinek. Jednotlivé samostatné okruhy budou vzájemně propojeny, takže ve finále bude zajištěn průjezd celé dráhy v délce přibližně kilometr. Dráha pro in-line bruslaře bude mít podle plánu dva vstupy. U obou bude vybudováno parkoviště, které by mělo kapacitně stačit.