V roce 2009 tu na prvním ročníku vařili Přátelé Modlanska kuřecí, Myslivci zvěřinový a Hujerovci bramborový guláš. O dobrou náladu se starala skupina Ztracená karavana, Motorband a večer následovala discotéka. Před deseti lety se vaření různých kotlíkových gulášů na hřišti v Modlanech účastnilo šest družstev.

O rok později jich na třetím ročníku Guláš párty bylo už osm, sešlo se na tři stovky lidí, kteří spokojeně ochutnávali, poslouchali muziku a pak rozhodli. Z prvenství se za guláš sv. Floriána radovaly hasičky, stříbro patřilo mexickému guláši Baníčku a bronz modlanskému kohoutímu speciálu pořadatelského družstva Přátelé Modlanska. Fotografiemi si můžete připomenout i další ročníky.

V roce 2014 už voněly po celých Modlanech guláše z dvaceti kotlíků. a diváci se počítali na stovky. Některé soutěžní týmy kromě kuchařského umění vsadily i na zajímavou image či rekvizity. Nepřehlédnutelný byl třeba Modlanský Baníček, který připravil guláš Rocku a zvolil image kapely Kiss. „Tady vaří hasičky, naplní vám mističky. Dobrou chuť vám popřejem, oceňte nás úsměvem.

Třeba také žetonem, za vše předem děkujem,“ bylo zase na transparentu u kotlíku hasiček. Každý tým měl k dispozici dřevo na oheň, kotlík, maso a všechny základní ingredience. Začínalo se ve tři hodiny a do pěti musely být guláše hotové. Všichni soutěžící měli ale samozřejmě, jako každý rok, í v záloze i svoje tajné koření a přísady, kterými chuť guláše doladili.

U odborné poroty to nakonec svým gulášem vyhrály Dámy z Modlan, u diváků Rada starších (Křemýž + Ohníč) s rekordním počtem 84 žetonů. U obou porot pak skončili druzí Myslivci Modlany. O rok později, v roce 2015 myslivci z Modlan v konkurenci šestnácti soutěžících se svým gulášem zvítězili a zlato jim patřilo i v roce 2016, kdy vsadili na guláš z divočáka a porazili jím svých šestnáct soupeřů.