„Vady a nedodělky, které brzdily zprovoznění sjezdu byly už odstraněny,“ uvedla Martina Vápeníková, mluvčí Ředitelství silnic a dálnic.
Zmizení zákazové značky uvítali zejména řidiči. Dříve fungoval sjezd jen jako služební. Zkrácení cesty lákalo. To věděla i policie. Její hlídky tam rozdaly pokuty za tisíce korun. „Sám jsem tam dostal pokutu a nebyla malá. Teď už se nemusím bát,“ řekl řidič dodávky Pavel Mokrý z Ústí.

Co řidičům většinou neudělalo radost je dopravní omezení na dálnici ve směru do Ústí. O víkendu začala rekonstrukce povrchu vozovky asi čtyřkilometrového úseku mezi Řehlovicemi a Ústím. „Doprava je vedena levým jízdním pásem ve dvou jízdních pruzích. Jeden jízdní pruh ve směru na Ústí nad Labem a jeden jízdní pruh ve směru na Teplice,“ sdělila Vápeníková, mluvčí Ředitelství silnic a dálnic.
Rychlost je v inkriminovaném úseku omezena na 80 km/h. Oprava má být hotovo v polovině září letošního roku. Je to asi dva roky co byla část důležité silniční tepny u Stadic už opravována. ŘSD měla v plánu úsek Řehlovice - Ústí rekonstruovat už dříve, ale nebyly peníze.

„Chtěli jsme to opravit předloni, ale dostali jsme peníze jen na tu polovinu,“ vysvětlila tisková mluvčí ŘSD. Rekonstrukce levého jízdního pás dálnice Ústí – Teplice trvala šest měsíců.
V provozu je od října loňského roku. (kos)

DŮLEŽITÉ: Z dálnice sjedete. Omezení končí ještě před Globusem
Pravý jízdní pás dálnice D8 z Teplic do Ústí prochází rekonstrukcí. Doprava je svedena do protisměru. O víkendu začala rekonstrukce povrchu vozovky asi čtyřkilometrového úseku mezi Řehlovicemi a Ústím. Rychlost je omezena na 80 km/h. Dopravní omezení související s opravou pravého jízdního pásu končí ještě před odbočkou na Globus a Makro.