Kdo z nich bude v čele Teplic? A nebo ani jeden? Koaliční vyjednávání pokračují. Zítra odpoledne skončí zákonná lhůta proto, aby mohl někdo u soudu napadnout volby a požadovat jejich neplatnost. Pokud se tak nestane, pak už bude běžet v Teplicích patnáctidenní čas na to, aby stávající primátor svolal ustavující zastupitelstvo, kde se má oříšek ohledně nového primátora rozlousknout.

Jaké jsou nové zprávy z vyjednávacích týmů…

ODS své plány a trumfy tají. Prohlášení nevydala ani ČSSD, která se, jak se zdá, stane klíčovým partnerem pro sestavení nového vedení města.

Tomáš Jarolím za ANO 2011 zveřejnil nějaké informace z jednání této strany s vyjednavači ODS. ANO zcela jednoznačně nepovažuje za možné jednat o jakékoliv variantě, kde by primátorem města zůstal Jaroslav Kubera.

„Možnost sestavit koalici, kde bude ODS navrhovat jako primátora opět Jaroslava Kuberu není pro ANO akceptovatelná. Tato informace byla dle

dohody dále ještě z jednání předána ODS, TOP09 i ČSSD.

K tomuto postoji nás vede přesvědčení, že společenství, kterého by se účastnil v pozici primátora Jaroslav Kubera, by nebylo žádnou zárukou opravdových změn, které považujeme pro rozvoj města Teplice za nutné," uvedl Jarolím. ANO podle něj není dále schopno akceptovat například ani návrh primátora Kubery, aby se předsedou finančního výboru města Teplice stal Ing. Kasal (Sport a Zdraví Teplice). „A přístup ODS k počtu radních a zejména k jejich zastoupení, tedy minorita radních za ODS, považujeme za rozumný pro jakoukoliv koalici i bez účasti ANO," uvádí k vyjednávání o koalicích Tomáš Jarolím.

Jakub Mráček, lídr druhé nejúspěšnější strany u voličů, tedy z VOLBY PRO! TEPLICE, Deníku na dotaz, jak se vyvíjejí povolební vyjednávání, uvedl následující: „My máme jasno: koalice změny je možná pouze bez Jaroslava Kubery. Klíčový je postoj ČSSD."

Tak uvidíme, jak to všechno dopadne. Každopádně v diskuzích na facebooku se objevují už také příspěvky, že by bylo nejlepší, kdyby z každého z obou kandidátů na primátora byla vzata vždy polovina. No, to by pak byl primátorem sestavený Kubermráček.