Podle vodárny se ale nejedná o zdraví škodlivou látku.

Zaměstnanci společnosti Severočeské vodovody a kanalizace, a.s. (SčVK) v těchto dnech podnikají kroky k odhalení skryté poruchy. „Pro lokalizaci poruchy jsou nezbytná přepojování některých částí města na jiná zásobní pásma. Tato opatření způsobují v částech Duchcova a přilehlých obcích dočasné zakalení vody, za které se zákazníkům velmi omlouváme. Zakalená voda je zdravotně nezávadná, nicméně ji nedoporučujeme používat k praní bílého prádla. V případě nutnosti a příznivých klimatických podmínek, budou do postižených lokalit vyslány cisterny," řekla mluvčí Severočeských vodovodů a kanalizací Iveta Kardiánová.

Voda nebyla nepitná ani zdraví škodlivá

Zákal vody v Duchcově je způsoben uvolněním usazenin v potrubí manipulacemi na řadu. "Tím jak se jednotlivé oblasti přepojují na druhá pásma tak v daném vodovodu dochází ke značně většímu průtoku a tím uvolnění usazenin. Odkalujeme jak jen se dá. Většina města je už bez problémů," řekla v úterý v poledne Kardiánová.

O problémech s vodou od rána informuje vedení města i pomocí rozhlasu. Informace jsou jak na webu města, tak oficiálním profilu Duchcova na sociální síti Facebook. Prohlášení o kvalitě vody obdržely školky, školy, nemocnice. "Měl jsem kvůli tomu od občanů desítky telefonátů. SčVK na nápravě intenzivně pracuje. Opakovaně nás ubezpečil, že voda, která je zakalená není zdraví škodlivá," řekl starosta Duchcova Zbyněk Šimbera.