„Celá rodina je z Vanessky úplně paf. Denně po mně chtějí všichni fotky a to nemluvím o prvních návštěvách u babiček. Jen bylo slyšet samé: Podívej, jak se směje a jak má malé nožičky,“ usmívá se 26letá Tereza Raditsch.

DVANÁCTIHODINOVÝ POROD

Vanessa se narodila 9. července v pražské porodnici Podolí a vážila 3 840 gramů a měřila 52 centimetrů. Porod trval 12 hodin.

„Nakonec musel být ukončen císařským řezem. Naštěstí ne kvůli zdravotním potížím. Vše měl pod kontrolou jeden z nejlepších pražských lékařů. Protože zotavování probíhalo skvěle a malá krásně přibírala na váze, tak nás obě po čtyřech dnech propustili.“

U porodu byl i novopečený tatínek. „Marek byl samozřejmě od začátku porodu se mnou a nechyběl pak ani na sále. Oba jsme tedy byli svědky toho, když nám malou poprvé ukázali. Nebyla jsem totiž v celkové anestezii, a tak mi nic neuniklo. Byl to jeden z nejsilnějších zážitků v životě,“ popisuje Tereza Raditsch.

„Manžel mi byl po celou dobu obrovskou oporou a neumím si představit, že bych ho vedle sebe neměla,“ dodává.

Radost známého šéfkuchaře a porotce z narození dcery byla obrovská. „ A Vanesska je mezi námi! Obě holky naprosto úžasné a statečné, zdravé a plné odhodlání. Terezko, zvládla jsi to naprosto s přehledem a opravdu klobouk dolů, neuvěřitelná vůle a síla, co tě provázela,“ napsal hned po porodu na sociální síti.

PŘIBRALA 13 KILO

Podle Terezy jí manžel se vším doma pomáhá, a kdyby mohl, tak by snad i kojil. „Je pro malou tím nejlepším tátou! Je fajn, že co se vaření týče, tak to mám o starost méně. A kdyby mohl kojit, tak to určitě dělá místo mne, abych si mohla odpočinout,“ směje se.

Během těhotenství nabrala manželka šéfkuchaře 13 kilogramů, z toho 10 nechala v porodnici.

„Hned po šestinedělí se opět vrhnu ke sportu, i když po císaři to není jednoduché. Ale několik kilo navíc mě teď vůbec netrápí. Hlavní je, že je malá zdravá a můžeme být spokojená rodina,“ říká Tereza, která společně s manželem a Vanessou žije v Praze.