Radoslav Ferko z Duchcova vloni 4. července nejprve sprostě a rasisticky urážel zdravotní sestru v čekárně u lékařky, neboť se mu zdálo, že na své vyšetření dlouho čeká. Pak křičel i směrem k lidem v čekárně: „Bílí chcípněte! Zkur.. Češi!" Lékařka pak přivolala policisty.

S odstupem půl roku Radoslav Ferko po dohodě s právníkem před soudem uznal, že to přehnal. Personálu v ordinaci se přímo v soudní síni omluvil. „Byl jsem mimo. Nevím, co se se mnou dělo. Je mi to líto," směřoval svá slova k lékařce a zdravotní sestře.

Soudcem Jaroslavem Malchusem vyřčený trest za své počínání v ordinaci přijal. „Něco takového se v místě, jako je ordinace či čekárna, stávat nemůže. Lidé tam přicházejí se svými problémy. Jdou tam prakticky nedobrovolně a vy je vystavíte takovému stresu. Proto trest, který jsem vyměřil," odůvodňoval své rozhodnutí soudce.

„Jsem volný. Můžu jít domů," oslavoval Radoslav Ferko soudem stanovenou podmínku po vynesení rozsudku na chodbách budovy soudu. Jiný trest nedostal.

Radoslav Ferko byl totiž zároveň vyšetřován spolu s dalšími třemi kumpány pro loňské napadení muže v duchcovských ulicích. O tomto případu jsme v tištěném Deníku psali včera a přečíst si článek můžete už také na webu Teplického deníku

Už včera jsme informovali, že za napadení muže v ulicích Duchcova z loňského léta soudce posílá do vězení pouze Davida Bledyho a Ladislava Feriho. Ani v případě čtvrtého muže ze skupiny, Jaroslava Ferka se neprokázalo, že by na někoho fyzicky zaútočil. Takže podobně jako bratra i jeho soudce v tomto případě úplně zprostil obžaloby. Ve vězení ale Jaroslav zůstává. Odpykává si už trest za předešlou loupež.