Individuální návrat než v pondělí se týká těch, kteří měli pozitivní test na covid-19. "Žáci se do školy vrací bez povinnosti testu. Všichni budou povinně nosit roušky ve společných prostorech školy, v jídelně, na chodbách, toaletách a šatnách. Doporučujeme nošení roušek i během výuky," uvedla ředitelka ZŠ Za Chlumem Barbora Schneiderová. Každý žák by podle ní měl být vybaven minimálně dvěma rouškami.

K hygieně v souvislosti s prevencí před virovým onemocněním poznamenala, že toalety a společné prostory budou ve škole nadále dezinfikovány dvakrát denně. Jednotlivé třídy pak jednou denně. "Většina školních akcí je do konce listopadu zrušena. V prvním týdnu po otevření školy nebudou probíhat ani prezenční volnočasové aktivity," dodala v aktuálním sdělení rodičům na webu školy.

Andrea Pavlíčková.
Úkoly v učebnicích musí odpovídat současnému světu, říkala učitelka v rozhovoru

Opatření se týká také třídních schůzek, které škola udělá online. Pro ty, kteří nemají možnost se připojit k internetu, škola připraví konzultační odpoledne. "Veškeré informace sdělíme rodičům v elektronické žákovské knížce a dozví se je také od třídních učitelů svých žáků," zmínila ještě k činnosti po otevření školy. Ta byla v minulých dvou týdnech zavřená z nařízení hygienické stanice kvůli vysokému číslu výskytu pozitivně nakažených lidí ve škole.

V pondělí 22. listopadu pak proběhne plošné testování žáků a zaměstnanců školy. Vedení školy o tom bude ještě informovat. Ředitelka školy se zároveň obrací na rodiče, aby byli důslední a žádá je o spolupráci. "V případě, že má dítě příznaky respiračního onemocnění, neposílejte ho do školy. Konzultujte příznaky s lékařem, dojděte si na test. V případě, že žák zůstane v příštím týdnu doma, nezapomeňte jej řádně omluvit, případně si vyzvednout úkoly a odevzdat původní pracovní listy," končí ve sdělení k obnovení činnosti ZŠ Za Chlumem ředitelka Barbora Schneiderová.