Někteří lidé si na jejich chování stěžují na radnici, dubští strážníci tak přikročili k dalším opatřením. Za smyky v provozu už padly první pokuty.

„Mladíci dovedli tuto zábavu k dokonalosti. Vždy jedno vozidlo zůstane stát u silnice vedoucí na Cínovec, kdyby někdo z občanů přivolal hlídku, tak osádka odstaveného vozidla u silnice informuje ostatní o přijíždějícím vozidle a účastníci driftování se přesunou na benzínovou čerpací stanici, kde si popijí kávu a dělají jakoby nic,“ řekl velitel MP Dubí Tomáš Pykal.

Na dotazy, kdo z nich jezdil po silnici smykem odpovídají, že hříšníci už z místa odjeli. „Tak, jak sledují předpověď počasí tito účastníci driftování, sledujeme předpověď i my. Před prvním spadem sněhu na Cínovci jsme rozmístili na místa vhodná k driftování mobilní kamery s přenosem obrazu na služebnu,“ dodal Pykal.

Hned po první sněhové nadílce skončilo driftování necelé desítky řidičů ve správnímu řízení. Díky záběrům mobilní kamery se nevyhnuli pokutám. „Škola smyku na autodromu by byla rozhodně lacinější,“ nechal se slyšet velitel Tomáš Pykal.