Navyšování předpokládaných nákladů mají na svědomí různé změny projektu. To, jak to bude nakonec přesně vypadat, jaké bude zázemí, se zatím neví. Existují architektonické studie. Jasné je jedno. Krytá hala s ledem vyroste v sousedství stávající sportovní haly na Stínadlech.

„Město bude hradit výstavbu ze svého. Finanční rezervy na to má," říká Hynek Hanza náměstek primátora.

„Nepůjde jen o led pod střechou. Bude to zimní stadion," podotýká primátor Jaroslav Kubera. Ale ne na extraligu. Tu v Teplicích vedení města nechce. Je tu prý fotbal. „V Teplicích se hraje vrcholový fotbal, extraligový hokej v Litvínově," komentuje Kubera. Hala bude mít rozměry na první hokejovou ligu.

Právě sousedství se stávající sportovní halou má snížit provozní náklady, je třeba provázat využití.

Je ale vůbec o hokej v Teplicích zájem? Starý zimní stadion, který byl prakticky soukromý, padl.

Ohledně výstavby nového a „zbytečně drahého" zimního stadionu vystupoval v době působení v zastupitelstvu Tomáš Jarolím. Dnes k tomu říká: „Jsem přesvědčený o tom, že než vůbec vznikla nějaká architektonická studie na stadion, měla vzniknout studie využitelnosti. Tedy: kolik lidí bude chodit na veřejné bruslení, kolik školáků tam bude mít povinné bruslení, jaká je potřeba sportovních hokejových svazů a mužstev kolik v nich je Tepličanů, jaká je v tomto ohledu konkurence v regionu, jaké zázemí sponzorské… atd. To nebylo vypracováno ani na začátku a ani nikdy jindy. Podle mne by se pak ukázalo, že opravdu stačí „levná" varianta ledové plochy pro rekreační bruslení."

Jak to nakonec dopadne s novým stadionem, a za kolik bude milionů, to se uvidí. V současné době se čeká na to, až projde schvalovacím procesem projekt. „Pak vyhlásíme výběrové řízení na toho, kdo nám stadion postaví, a pokud to půjde, rádi bychom ještě letos začali s prvními pracemi týkající se výstavby," říká primátor Jaroslav Kubera.

Opoziční zastupitel Adam Souček, který je členem konzultační komise ohledně nové haly, například poukazuje na změnu ceny v případě kanalizace. „Zarazilo mě navýšení ceny z jednoho na devět milionů korun. To budeme chtít na zastupitelstvu vysvětlit," nechal se slyšet v souvislosti s tématem výstavby nového zimního stadionu.

„Konečnou cenu za celý stadion ukáže až vysoutěžená cena na stavbu," podotýká primátor Kubera.(pem)