Od léta se v Teplicích neplatilo za parkování na městských plochách v centru města. Na první pohled původně dobrá zpráva pro motoristy se ale ukázala jako velké zlo.

Po celou tu dobu, kdy bylo parkování zadarmo, se jen velmi těžko hledalo v centru města během dne volné místo k zaparkování. Platilo pravidlo, že ten, kdo ráno dřív přijel, našel volné místo, a vozidlo zde odstavil. Odpoledne po skončení pracovní doby pak teprve s autem odjel. A takových nás bylo hodně.

Půlroční odstávka parkovacích automatů v centru Teplic ale od 1. ledna skončí. Město uzavřelo smlouvu s novou firmou, která je pro něj bude provozovat. Řidiči tak opět budou za parkování platit.

Píšeme o tom i tištěné podobě Deníku

Ilustrační foto

Za první hodinu parkování řidiči zaplatí desetikorunu, za další započatou hodinu 30 korun. „Ta stará firma nám neplatila, tak jsme s ní ukončili smlouvu. A teď skoro půl roku trvalo, než jsme přes výběrové řízení vybrali novou," řekl primátor Teplic Jaroslav Kubera.

Platit se bude ve všední dny od 8:00 do 18:00 a v sobotu od 8:00 do 12:00 na náměstí Svobody i Benešově, Mírovém náměstí a v ulicích Kapelní, Dubská, U Divadla, U Císařských lázní, Masarykova, Kollárova, Mrštíkova, Husitská, U Nádraží a 28. října.

Výběrové řízení vyhrála firma Eltodo, která bude vydávat i rezidenční parkovací karty. Na rok budou stát pro místní 800 korun, pro lidi s trvalým bydlištěm mimo vyhrazené ulice 6000 korun.

Teplice byly jediné ze statutárních měst v Ústeckém kraji, které byť dočasně mělo parkování v centru bezplatné. Stále ale zůstává pro řidiče zdarma velké parkoviště v Alejní ulici u zimního stadionu.

Problémy s centrem přeplněným auty řeší většina větších měst.

Od loňska se platí za další parkovací místa například v centru Loun, v Litoměřicích dokonce uvažovali o podzemním parkovišti přímo pod náměstím.

(čtk, pem)

HLASUJTE V ANKETĚ