S rodinou už také měl právě na dnešní den, kdy se v Krušnohorském divadle koná celostátní ideová konference, přespat ve svém novém nájemním bytě v centru lázeňského města.

Včetně služeb bude za byt o velikosti 77 metrů čtverečních platit 11500 korun. Novinářům to Paroubek prozradil v týdnu na tiskové konferenci v Ústí nad Labem.

Paroubek je poslancem za Ústecký kraj a v květnových volbách do Poslanecké sněmovny zde bude opět jako lídr ČSSD kandidovat. A to je také jedním z důvodů, proč se přestěhovat na některé dny do Teplic.

V regionu Paroubek dosud nebydlel, pouze sem dojížděl. Jeho rodina nyní údajně využívá dvě nemovitosti. Byt manželky Petry a chatu za Prahou. Šéf sociálních demokratů splácí také jeden družstevní byt v Praze, uvádí to ČTK.

V polovině roku 2008 šéf ČSSD oznámil, že jeden ze svých bytů v Symfonické ulici ve Stodůlkách převedl darovací smlouvou na svého syna i s dluhem, který na něm váznul. Tím bylo tehdy zhruba 2,8 milionu korun úvěru.

Z celkové částky za teplický byt budou zhruba 3000 korun činit zálohy na služby a energie.
„Už se všichni moc těšíme,“ uvedl Paroubek. K několikaměsíční dceři Paroubkovi stále shánějí chůvu.

„Někoho už máme, ale o nabídce ještě jednáme,“ řekl Paroubek.

Teplického primátora a senátora Jaroslava Kuberu (ODS) Paroubkovo stěhování do Teplic nezajímá. „Je mi to úplně jedno, nic o tom nevím,“ řekl ČTK.
O novém bydlišti v Teplicích se spekuluje. Rodina Paroubkova ho nechtěla s odkazem na soukromí zatím odtajnit a potvrdit. Prý jde o centrum města. (čtk, pem)