Aby se vám tohle nestalo, mějte se v dalších dnech na pozoru. V Teplicích začne příští týden tradiční jarní mytí ulic. Původně se již měla kropicí vozidla pohybovat v ulicích tento týden, ale vedení města akci o týden posunulo. Kvůli počasí, informovala redakci Deníku Jana Strejcovská z teplického magistrátu.

„Vzhledem ke klimatickým podmínkám jsme byli nuceni posunou začátek blokového čištění o týden. Mytí ulic proběhne od 16.4. 22.5."

Dotčené ulice budou vždy týden před samotným čištěním komunikací osazeny dopravním značením, včetně zákazových značek s jasným označením termínu. Vše bude monitorovat městská policie, aby se předešlo následným dohadům. Ulice a zaparkovaná vozidla si nahrají strážníci průběžně na kameru, takže budou přesně vědět, která vozidla se zde pohybují a která zde stojí již delší dobu. Tedy ještě před umístěním značek.

Nerespektování uvedeného dopravního značení bude posuzováno jako dopravní přestupek. „Vozidla porušující přechodné dopravní značení budou odtažena," upozorňují úředníci.

Mytí provádí společnost Marius Pedersen, která se stará na základě smlouvy s městem o pořádek v ulicích.

„Naléhavě prosíme o respektování přenosných dopravních značek. V opačném případě se majitelé parkujících automobilů vystavují nebezpečí odtahu vozidla," nabádá Ivana Müllerová, vedoucí dopravního odboru na teplickém magistrátu.

V rámci mytí ulici se dostane také na přilehlá parkoviště. Pozor také na sídlišti Šanov II na velké parkovací plochy, aby vás zbytečně neodtáhli. Stejně tak frekventované je parkoviště v Alejní ulici u zimního stadionu.

Pokud by se stalo, že vám odtáhnou auto, musíte si pro něj dojít. Záchytné parkoviště mají u silnice z Teplic na Dubí, u čerpací stanice ÖMV.

„Na mytí ulic si dám rozhodně pozor. Už jednou mi odtáhli auto, když jsem špatně zaparkoval. A to žádné značky kvůli mytí ulic nikde nebyly. Prostě jsem jenom stál moc u křižovatky. Teď budu dvakrát ostražitý," vzpomíná dvaačtyřicetiletý napravený motorista Marián z Teplic.