Na Mírovém náměstí v Bílině byl v sobotu připravený program už od odpoledne. Vystoupily zde místní dětské soubory, kino hrálo animované vánoční pohádky a příběh oživlých sněhuláků si připravilo Divadlo Matěje Kopeckého.

PŘIPRAVUJEME FOTOGALERII

V podvečer se náměstí, v jehož středu stál mohutný nazdobený smrk a ve vzduchu se ze stánků mísila vůně svařáku se sladkostmi, lákajícími děti, zcela zaplnilo. Všichni byli zvědaví na Divadlo Kvelb a jeho andělskou jízdu.

Anděle na chůdách s obřími saněmi vystřídalo divadlo Bodlo z Biskupského gymnázia v Bohosudově, které si připravilo příběh narození Jěžíška podle Petra Kuby. Třiadvacet mladých herců s živým betlémem si právem vysloužilo potlesk plného náměstí.
Pak už se na pokyn starosty Bíliny Josefa Horáčka, který přišel Bíliňanům popřát pohodový prosinec a krásné vánoční svátky, rozsvítil vysoký smrk. Přesně v 18.30 hodin se nebe rozzářilo nádherným ohňostrojem.

Koncert v Bílině

Kulturní zážitky zakončil v Bílině koncert Richarda Pachmana v kostele sv. Petra a Pavla.
Město Osek slavnostně rozsvítilo vánoční strom včera odpoledne v prostorách vstupního areálu oseckého kláštera. Vystoupily zde pěvecký sbor ZŠ Osek, děti z mateřské školy Hornická a ze zájmového útvaru kytary při DDM Osek.

V Duchcově s Divadlem M

V Duchcově se rozsvěcel rovněž včera odpoledne vánoční strom na Náměstí Republiky, tradičně společně s místním Divadlem M.

V Modlanech na 1. adventní neděli připravili Přátelé Modlanska v kostele koncert, jehož součástí bylo žehnání adventních věnců všem, kdo si je přinesli a také zapálení první adventní svíce. Poté byl nasvětlen kostel včetně nazdobeného vánočního stromu, před vstupem do kostela.
V neděli se i v Teplicích rozsvítilo vánoční osvětlení. Pět vánočních stromů z oblasti Cínovce ozdobí náměstí Svobody, Benešovo náměstí, Zámecké náměstí, Šanovský park a prostranství u Červeného kostela. (ot)