Nebylo to totiž ve výběhu. „V noci z něj utekl. Muselo ho něco hodně vyděsit. Hádáme, že třeba někdo někde blízko odpálil poslední silvestrovské petardy. Vylekané zvíře při útěku přetrhalo elektrický ohradník. Když ho ráno stájnice nenašla ve výběhu, začal se kůň hledat,“ popsala redakci Radka Veselá. Až po nějaké době se zvíře podařilo najít v bahnité jímce úplně mimo oblast stájí a elektrickým ohradníkem zabezpečeného výběhu.

Na pomoc s nemilou příhodou, která potkala majitelku koní v Žalanech na Teplicku, přispěchali hasiči. Na místě odřízli zábradlí kousek od jímky, kde kůň zapadl, aby se ke zvířeti snáze dostala těžká technika. Koně poté hasiči vytáhli v závěsu s pomocí manipulátoru z místní firmy, následně jej předali majitelce, která se o zvíře dále postarala.

Původní nepřesná informace, že se tak stalo přímo ve výběhu, vyvolala na sociální sítích řadu záporných reakcí. Lidé poukazovali na to, že taková jímka je v místě, kde jsou koně. Později se ale vše vysvětlilo. „Opravdu tohle nemají ve výběhu. Lidi z toho dělají, že týráme zvířata, přitom se naopak u nás mají dobře a dostávají maximální péči,“ poslala v jednom mejlu do Deníku Karin Picková.