Podle hejtmana Oldřicha Bubeníčka totiž lékaři budou smět sloužit maximálně osm hodin přesčasů týdně, tedy 416 hodin ročně. „Nyní někteří mají i přes 1000 hodin přesčasů," uvedl.

Ředitel záchranky již o tom jednal s radními a budou hledat cestu, jak situaci vyřešit. Lékařů je údajně nedostatek v celém Česku. „Nejspíš v některých záchrankách bude jen řidič se záchranářem," uvedl hejtman. Lékaři by prý dojížděli jen k vážnějším případům.

Někteří starostové jsou z těchto návrhů zděšení a nesouhlasí. „Lékaři jsou v v sanitkách potřeba. A je to základní povinnost kraje. Když na radnici nemůže úředník sloužit přesčasy, přijmeme dalšího, abychom vše stihli," rozčiluje se starosta Podbořan Radek Reindl. Podle něho kraj lékaře aktivně nehledá.

Podle poslance a bývalého ředitele liberecké záchranky Stanislava Mackovíka problém začali odpovědní lidé řešit na poslední chvíli. „Jen velmi obtížně se v mezích zákona dá za jeden měsíc rozlousknout to, co bylo celá léta na periferii vnímání odpovědných," uvedl poslanec Mackovník.