„V Teplicích chybí místo pro amatérskou tvorbu. Začínající umělci nemají kde se prezentovat. Je potřeba vytvořit jim prostor pro vzájemné setkávání a ukázky jejich tvorby,“ říká spoluzakladatel projektu Jaroslav Hunka. Zároveň podle něj není o tento druh kultury ze strany veřejnosti na Teplicku velký zájem. Společně s turistickým centrem Visit Teplice proto vytvořili projekt s názvem Prostor Pro. Každý měsíc pořádají kulturní program zaměřený na amatérskou tvorbu, pro který vybrali nádherné prostředí kostela svatého Bartoloměje, Bartholomeus Gallery Café.

První akce proběhne již 21. května

Svůj první kulturní program má Prostor Pro v kostele Bartholomeus připravený na 21. května. Akce začíná v 16 hodin. Během tříhodinového programu se diváci mohou těšit na několik pěveckých a hudebních vystoupení, divadelní představení, stand up comedy, improvizaci nebo také na autorská čtení.

Prostor pro každého

Prostor Pro se zaměřuje na veškeré umění, které vzniká na Teplicku. Prezentovat se mohou všichni umělci, bez rozdílu věku, národnosti a náboženského vyznání. Hlavními vítanými obory jsou divadlo, hudba, tanec a literatura. Představit svá díla mohou ale také malíři nebo fotografové. Každý, kdo chce ukázat svou tvorbu veřejnosti, může se ozvat organizátorům projektu na sociálních sítích Prostor Pro, nebo napsat na e-mail prostorpro@email.cz.