Strážníci ve středu 15. února chtěli zkontrolovat VW Passat na parkovišti jednoho sídliště v Krupce. Řidič ale nereagoval na výzvu strážníka a začal z parkoviště couvat na silnici. Přitom tak spěchal, že porazil dopravní značku. „S vozidlem zastavil až poté, co strážník použil hrozby střelnou zbraní. Po zastavení vozidla však utekl z auta spolujezdec, který byl později vypátrán policisty. Schovával se na zahradě u jednoho domu.

K útěku měla osádka vozu důvod, protože policisté zjistili, že vozidlo bylo odcizeno předchozího dne v Německu. Zloději na něj umístili jiné registrační značky, patřící na vozidlo Daewo Matiz,“ uvedla Ilona Novotná z teplické policie. Dodala, že oběma zlodějům bylo sděleno obvinění z přečinu krádeže. Auto bude vráceno zpět majiteli. Neméně velkou radost z toho bude mít i pojišťovna, které majitel krádež vozu ohlásil.

V České republice klesá počet krádeží automobilů, protože zloději stále častěji kradou vozy mimo naší republiku, především v blízkém Německu a Rakousku. Zadržení pachatelů v Krupce je typickým příkladem odhalené přeshraniční kriminality. (ro)