Uchazečů je málo. A stále jsou volná místa. Na webových stránkách Krajského úřadu Ústeckého kraje je zveřejněn seznam škol v kraji, kde je jsou ještě volná místa. Školy tak mnohdy čekají až do srpna a jsou schopny přijímat uchazeče na poslední chvíli, pokud to kapacita povoluje. Podle krajského webu nabízí volná místa v oborech, Cukrář, Kuchař-Číšník (zaměření Číšník, servírka) a Kuchař-Číšník (zaměření Kuchař) Hotelová škola Teplice. Přihlášky do třetího kola přijímacích zkoušek je možné posílat do 19.6. Přijímačky se pak budou konat 23.6. Poslední dvě volná místa nabízí Obchodní akademie Teplice. Třetí kolo přijímacího řízení se uskuteční v pátek 26.6.

Situace se změnila

Ve třetím kole přijímacího řízení se bude snažit získat žáky i Podkrušnohorské gymnázium Most – pracoviště Bílina. Přijímačky se budou konat až na konci srpna. Volná místa hlásí i Střední průmyslová škola Teplice nebo Střední škola technická AGC.
V současnosti by se tak prakticky každý zájemce o studium na střední škole měl na nějakou školu dostat. „Když jsem dělala přijímačky na střední já, bylo to dost náročné. Předcházela jim poctivá příprava, protože konkurence byla obrovská. S dnes to mají mladí jisté a školy se o ně přetahují. Dříve si vybíraly školy, dnes si mohou vybírat uchazeči,“ říká pětadvacetiletá Jitka Rybářová z Teplic.