„Kromě prohlídky zázemí a vybavení školy a orientačního prozkoušení z hudební teorie či individuální konzultace s vyučujícími jednotlivých hudebních oborů, jsme pro ně jako novinku připravili i krátký koncert na uvítanou. Doufáme, že se jim půlden u nás na konzervatoři bude líbit a pomůže jim v rozhodování, kde pokračovat ve svém dalším vzdělávání,“ řekl ředitelka Konzervatoře Teplice Kateřina Boudníková.

Konzervatoř loni oslavila 45 let od svého vzniku. Za tu dobu jí prošlo nespočet lidí, kteří se pak proslavili na české i zahraniční hudební scéně.

„Naše bývalé studenty najdete v České filharmonii, ve významných zahraničních orchestrech, působí jako sóloví hráči, vyučují na AMU a také na zahraničních hudebních vysokých školách, z našich řad vzešel například ředitel hudebních festivalů Struny podzimu a Dvořákova Praha, případně máme i absolventy, kteří úplně uhnuli z hudební kariéry a jsou z nich nyní úspěšní manažeři nebo IT specialisté. Důležité je, že si naši absolventi umějí poradit a nejsou čekateli na úřadě práce,“ dodala Boudníková.