Do akce se v pátek v Teplicích zapojily dva kadeřnické salony – Studio Egoo Jany Burdové a Studio Marty Moravcové, v Roudnici pak v rámci severních Čech ještě Studio Black and White Miroslava Poppera.
„Zúčastnili jsme se už v loňském roce v Praze, kdy firma Redken slavila 50. výročí a Střihaton jako charitativní akce se konala v celém světě. Kadeřníci v ČR vystříhali přes 110 000 Kč pro děti s rozštěpovým onemocněním. Letos se chtělo zapojit víc kadeřníků, proto jsme zůstali ve svých salonech, kde pracujeme,“ řekla nám Marta Moravcová.

Objednaných měli ráno 12 zájemkyň a další byly připravené ostříhat a zkrášlit i bez objednání až do 21 hodin, kdy maraton končil.
I ve Studio Egoo byl celý tým v pilné práci. „Proškolila jsem děvčata, takže účast na Střihatonu nabízela všem našim klientkám. Je to na dobrou věc, na pomoc nevidomým, takže budeme rády, když ostříháme co nejvíc zákaznic,“ řekla nám v rychlosti Jana Burdová a na křesle už měla s umytou hlavou připravenou další klientku na ostříhání.
Na každého měli rezervovanou hodinu a objednaných už měli 40 zájemkyň. Kapacitně, pokud se po celých dvanáct hodin nezastaví, jich mohli kadeřnice do večera ostříhat a vyfoukat maximálně 50 padesát.