Nejinak to bylo i tento víkend, kdy se tu Vánoční trhy odehrávaly již poosmé. „Bylo tu plné náměstí už celé dopoledne, pomohlo tomu i počasí, je krásně. Na tu správnou adventní atmosféru, kdy mrzlo a byl sníh, tak můžeme jen vzpomínat," řekla nám v sobotu moderátorka Eva Stieberová poté, co popřála krásné svátky dětem z dubského Cibuláčku a na pódiu přivítala další sbor Komořinku ze ZUŠ Bílina.

Že zatím po sněhu není ani památky, ale nikomu nevadilo. Náměstí bylo krásně provoněné svařáčkem v hrníčcích z dubské porcelánky se zeleným, oranžovým a modrým vánočním motivem. „Je dobrý, pěkně zahřeje a když víme, že peníze z prodeje používají Lioni na charitu, chutná nám o to víc," řekla nám Zdena Macková s tím, že s manželem trhy nevynechají žádný rok, takže už má z vánočních hrnečků doma malou sbírku.

Návštěvníci poslouchali účinkující, kteří se střídali na pódiu a také trubače ze zámeckého balkonu, a přitom vybírali ve stáncích obklopujících náměstí jmelí, adventní věnce, svíčky, voňavá mýdla, med, koření a dárky pro radost. Ochutnávali z nabízených zabíjačkových dobrot, ryb i koláčů, popíjeli medovinu a punč a měli radost ze setkání s těmi, které už dlouho nepotkali. Přání pohodových svátků tu znělo ze všech stran. Veliký zájem byl i o tvůrčí dílnu, kterou připravili pro děti pracovníci Regionálního muzea ve spolupráci s Českým porcelánem. Peklo se tu cukroví, zdobily se perníčky, lilo olovo, vyráběly se a malovaly vánoční ozdoby z papíru, korálků i porcelánu, dělaly linoryty. Muzeum dílny tentokrát udělalo v zámecké jízdárně, která byla krásně vyzdobena výtvarnými pracemi dětí z teplické ZUŠ. Byl to výborný nápad, protože tu bylo mnohem víc prostoru a příjemná atmosféra.

V kostele sv. Jana Křtitele zněla Rybova Česká mše vánoční a na oratoři kostela si mohli návštěvníci prohlédnout vánoční výstavu krupské keramičky Aleny Kartákové. Byl to skutečně vydařený víkend.