Celé severní Čechy trápí silná teplotní inverze a řidiči se s ní s problémy vyrovnávají už několikátý den; zatímco na hřebenech Krušných hor jsou teploty po ránu nad nulou, v údolí klesají i pod -5 stupňů Celsia a mlhy často přimrzají. O víkendu zahynuli na Ústecku tři lidé, v pondělí zase přinesla ranní špička hned tři hromadné nehody, při kterých bylo poničeno 22 aut a devět lidí zraněno. Dnes nehod poněkud ubylo, i tak ale zablokovaly dvě hlavní silnice.
Ta první se stala zhruba v 8:35 u Loun na silnici směrem do Mostu. Podle policejního systému se tam srazila tři osobní auta, traktor a nákladní auta, které převáželo štěrk a při nehodě se převrátilo. Silnice byla uzavřená až do 13:30, kdy policie ukončila odstraňování nehody.

Záchranáři museli ráno uzavřít i silnici z Litvínova do Dubí, kde hořelo auto s pohonem přestavěným na LPG. "Došlo tam ke střetu dvou osobních vozidel a následkem srážky se vznítil Hyundai Accent, přestavěný na plyn," řekl ČTK policejní mluvčí Daniel Vítek. Tři lidé utrpěli lehká zranění, škoda se odhaduje na 300.000 korun. (čtk)