„Chápu a respektuji, že na kohokoliv ve veřejné funkci je pohlíženo jiným měřítkem, proto jsem dnes rezignoval na funkci člena zastupitelstva města Teplice. Tím zároveň končí i moje členství ve finančním výboru. Jinou veřejnou funkci nezastávám,“ okomentoval své rozhodnutí. Jak na to reagoval primátor Hanza? Kdo zastupitele nahradí?

S Petrem Bendou se Michal Kasal zná už 40 let, od páté třídy základní školy. „Minulý týden jsem mu k jeho 50. narozeninám byl skutečně popřát. Detaily nemám zájem řešit veřejně s kýmkoliv dalším. Řešením případných protiepidemických přestupků se dle informací médií zabývá policie, která to jistě prošetří jako každý případný přestupek,“ uvedl.

Michal Kasal byl v teplickém zastupitelstvu za stranu PRO Zdraví a Sport Teplice. Pracoval v bankovnictví.

Podle primátora Hynka Hanzy to pro teplické zastupitelstvo bude velká ztráta. „Bez jakéhokoliv důrazu na politickou příslušnost. Michal Kasal ze své pozice do každého jednání vnášel ekonomickou odbornost. V této oblasti bude výrazně chybět,“ okomentoval Kasalovu rezignaci Hanza.

Podle výsledků komunálních voleb z roku 2018 by měl do uvolněného křesla v zastupitelstvu usednout jako první náhradník v pořadí František Šusta. Policista, který se ve volném čase se spolkem lidí okolo něj stará o kulturní dění v Proseticích. Například o tradiční vánoční strom, o pořádání mikulášských, dětských dnů a jiných zábav na zelené louce u „myší díry“. „Pokud se tam dostanu, budu kopat právě za Prosetice jako část Teplic,“ sdělil Šusta v reakci na rezignaci jeho stranického kolegy v zastupitelstvu.

Může se však také stát, že by Michala Kasala v zastupitelstvu mohl nahradit kontraverzní Petr Benda, který mejdan navzdory vládním nařízením v Princi pořádal. Ten je na kandidátce strany PRO Zdraví a Sport Teplice na pátém místě. Kandidáti před ním v pořadí by ho ale museli pustit.