V devítičlenné radě má mít ODS čtyři zástupce, ČSSD tři a TOP 09 dva. Budoucí koalice už zveřejnila programové prohlášení, ve kterém jsou priority všech stran zastoupených v zastupitelstvu. Mezi programovými body je například regulace hazardu, investice do parků nebo rozšíření a zkvalitnění kamerového systému. "Všechny strany to prohlášení slovně podpořily, že se v něm našly. Jedna věc je ale podpořit programové složení a jiná věc je podpořit personální složení," řekl ČTK Kubera.

Vedení města by měli zastupitelé volit tajně, jak je v Teplicích zvykem. "Tajná volba je riskantní i neriskantní. Jako jediná ale umožňuje, aby se volilo svobodně," doplnil Kubera.
Klíčový bude pravděpodobně hlas jediného zástupce hnutí Pro sport a zdraví - Teplice Michala Kasala. Kasal byl v roce 2010 lídrem kandidátky ČSSD. Později se připojil k bývalému předsedovi Jiřímu Paroubkovi a přešel do LEV 21. Právě tato strana ho na kandidátku nominovala. Kubera věří i v další podporu. "Sázím paradoxně na podporu z Volby PRO!Teplice. Je tam spousta lidí, kterých si vážím," dodal Kubera. Klíčové výbory zastupitelstva, tedy kontrolní a finanční, by měla získat opozice.

Komunální volby v Teplicích vyhrála ODS. Hlasovalo pro ni 26,74 procenta voličů a v zastupitelstvu bude mít osm křesel. Druhá Volba pro Teplice dostala 20,4 procenta a získá šest zastupitelů. Třetí ANO 2011 bude mít za 15,63 procenta hlasů čtyři křesla. V zastupitelstvu zasednou i tři členové KSČM (10,49 procenta), tři sociální demokraté (10,33 procenta), dva zástupci koalice Moje Teplice - TOP 09 (6,50 procenta) a jeden zástupce hnutí Pro sport a zdraví - Teplice (5,38 procenta).