Projekty by se nepodařilo uskutečnit bez evropských peněz. Ty v případě ZŠ Aléské tvoří 85 % celkových peněz. Deseti procenty se na financování podílí město Bílina a zbylých 5 % poskytne Státní fond životního prostředí. Celkové náklady na snížení ebnergetické náročnosti obou škol se vyšplhaly ke 40 milionům korun. Bílinský starosta Josef Horáček uvedl, že vše probíhalo podle plánu a povedlo se. Dodal, že město se snaží do školních a předškolních zařízení v poslední době dost investovat.

Všechny tři základní školy již mají minimálně vyměněná okna za plastová. Budovy v panelové zástavbě se dočkaly ještě výše zmíněného zateplení fasády. Jak starosta doplnil, z rozpočtu města by nebylo možné vše financovat. Poměrně rozsáhlé projekty mohou být uskutečněny díky dotacím, které se daří získávat. Investice do prostředí pro vzdělávání mládeže pznačil starosta za nesmírně důležité.
Jak moc bude rozdíl po zateplení znát se ovšem ukáže teprve až přijdou chladnější dny. A jak moc se ušetřilo na energiích, bude možné hodnotit až po zimě.