Tato akce patří společně s pořízením nových vozidel pro MHD (129 milionů), veřejné osvětlení (23 milionů) a chodníky v ulicích (71 milionů), k hlavním investičním akcím letošního roku.

Zateplení škol má přispět k úspoře nákladů za topení. „Náklady na vytápění našeho školního komplexu, který čítá pět budov propojených samostatnými chodbami, nás stojí milion a půl. Po zateplení určitě ušetříme, protože budou také nová okna,“ říká Eva Vágnerová, ředitelka Základní školy Plynárenská v Proseticích. Na úspoře se shodují i v dalších školách.

Právě v prosetické škole bylo v listopadu roku 2007 otevřeno, jako poslední u ZŠ v Teplicích, zrekonstruované školní hřiště. I v tomto případě šlo o nemalou investici města. Hřiště přišlo na dvacet milionů korun.

Zateplují se školy i v jiných městech okresu. Například v Novosedlicích zateplili, teď se učí větrat.
Budova školy prošla rozsáhlou rekonstrukcí kvůli snížení energetické náročnosti. Vyměňovala se okna za nová plastová, dveře a budovy zateplily polystyrenové desky. Třešničkou na dortu a poslední tečkou pak byla nová fasáda. U školy se náklady vyšplhaly až přes 12 milionů korun. Na zateplení získala obec dotace.

Starosta Novosedlic Karel Kalaš, který zateplení vnímá jako pozitivní krok, ale také řekl, že je potřeba naučit se ve škole efektivně větrat. Po zateplení prý nyní stačí zatopit ráno a teplo vydrží celý den. Školní budova se však stává jakýmsi skleníkem. Vydýchaný vzduch je potřeba vyvětrat.
Pro efektivní větrání platí určitá pravidla. Nestačí jen otevřít větračku na půl dne. Je potřeba, aby vzduch cirkuloval a vznikl průvan. Takto by se mělo větrat zhruba dvakrát denně.