Zavedení nového systému parkování v lázeňských Teplicích se posouvá na květen. Zatím se od Nového roku v centru Teplic parkuje bezplatně. Automaty zmizely. Firma, které parkovné do konce roku vybírala, v Teplicích skončila.

Místo opravy prasklého vodovodu. V ulici Fráni Šrámka, u točny trolejbusů na Panoramě v Teplicích.
Kvůli tomuto přestala v části Teplic téci voda. U Panoramy prasklo potrubí

Po opětovném zavedení placeného parkování, respektive, až Teplice vyberou novou firmu, která to následně začne opět vybírat, se počet placených míst rozroste z dosavadních 500 na 2000. Placená zóna se přímo z centra města rozšíří více do okrajových ulic. Třeba do Lipové ulice nebo Mlýnské.

"Město Teplice ukončilo dlouholetou spolupráci se společností ELTODO, a.s., která doposud provozovala zónu placeného stání. Vzhledem k nutné modernizaci, rozšíření zóny a přechodu na nový systém způsobů placení bude tedy během přechodného období parkování na stávajících placených parkovištích zdarma. Do 30. 4. 2024. V tomto přechodném období nebudou vydávány rezidentní ani abonentní karty," píše se k tomu na webových stránkách města Teplice. Současní majitelé nových předplacených karet pro bezplatné parkování bude vedení města řešit zvlášť, uvažuje se o kompenzaci. "O podrobnostech, cenách, způsobech placení a parkovacích oprávněních budete včas informováni," píše se dál na stránkách města.

Centrum města by z hlediska placeného parkování mělo být nově rozděleno mezi tři rezidentní oblasti: 1. střed města od náměstí Svobody až k Parku Milady Horákové, 2. jižní část centra města okolo Zámeckého náměstí, 3. východní část centra města od Mlýnské po Vrchlického ulici.

Zdroj: Deník/Petr Málek